Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 28 2021

Rüyada Haşr Suresi Görmek

İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Haşr Sûresi’ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin her zaman ilim adamları ile birlikte olacağına, kötü insanların saldırılarına maruz kalacağına, onlardan eziyet göreceğine, yolculuk yapacağına, düşmanlarına galip geleceğine işarettir.

Allah’ın onu sevaba, hayra eriştireceğine ve o kimsenin âhiretinin de hayırlı olacağına delalet eder.

Seyyid Süleyman: Ibn-i Sirin’in beyanına göre, rüyasında bu Sureyi kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören; kıyamet gününde, halifeler ve Salihler arasında olur.

Kirmani diyor ki: Aşağılık insanlar yüzünden eziyet çeker, incinir, gamdan kurtulup, selamete erer, yolculuk eder.

Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Düşmanına karşı galip gelir, onu kahreder.

Abdulgani diyor ki: Allah-ü Teâlâ Hazretleri rüya sahibine sevap ihsan eder. Onu kıyamet gününde günahsızlarla beraber diriltir.

Ibn-i Kesir şöyle diyor: Dünya fesadından uzak olup sıkıntıdan kurtulur. Yolcuysa evine selametle döner.

Ibn-i Fuzale’ye göre, Allah’ın yardımıyla düşmanını yener. Kıyamet gününde azap çekmez. Dünyada malı ve nimeti çok olur.

Bu mübarek sureyi okuduğunu gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur, genişlik ve bolluğa erer. Düşmanına galip gelir. Allah bu rüyayı gören kimseyi sevaba eriştirir ve Ahiretini hayırlı kılar. Rüyasında bu duayı okuduğunu gören kimse daima ilim sahibi kişiler ile birlikte olur.

Haşr Suresi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart