Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 28 2021

Rüyada Hapis / Zindan Görmek

İmam Cafer Sadık: Hapse/ zindana girdiğinizi ve hemen oradan çıktığınızı görmek; arzunuza kavuşacağınıza işaret eder.

Tanıdık bir gardiyan görmek; feraha erişeceğinize ve sonunuzun iyi olacağına… [“(Yusuf:) Rabbim! Benim için zindan, bunların benden istediklerinden daha iyidir! Eğer onların hilelerini benden çevirmezsen, onlara meyleder ve cahillerden olurum, dedi.”[121]]

Meçhul bir zindanda olduğunuzu görmek; gam ve kedere delalet eder. Nitekim Hz. Yusuf (a.s) şöyle buyurmuştur: “Rüyada zindan; ölüme, musibete, dostları imtihan etmeye ve hasımları neşelendirmeye delalettir.”

Allame Meclisî: Hapiste olduğunuzu ve ayağınıza veya çenenize zincir vurduklarını görmek; hapisle imtihan edilmeye… Hapiste olduğunuzu ve serbest bırakıldığınızı görmek; borçlarınızı eda etmeye delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Daha önce hiç görmediğiniz bir zindanda olduğunuzu görmek; ecele delalet eder. Çünkü rüyada meçhul zindan, mezara işarettir.

Kendinizi daha önce gördüğünüz veya neresi olduğunu bildiğiniz bir zindanda görmek; dert ve kedere… Zindanda olduğunuzu ve ayaklarınıza pranga bağlandığını görmek; bir işe girişeceğinize, fakat çok gecikeceğinize delalettir.

Kirmanî: Kendinizi daha önce görmüş olduğunuz bir zindanda görmek; dindar biriyseniz, saygınlık kazanacağınıza, dindar değilseniz, bazı şeyler yüzünden dert ve üzüntü yaşayacağınıza…

Kollarınız kelepçeli bir halde gardiyanla birlikte ilerlediğinizi görmek; önceden bitmiş olan bir işinizin yeniden düzeleceğine ve işlerinizin yolunda gideceğine delalet eder.

Çağdaş Ulema: Hapishane görmek; güven içinde olduğunuza… Suçsuz yere hapse atıldığınızı görmek; size kuşkuyla bakan birisiyle rastlaşacağınıza… Hapisten kurtulmak; hayatınıza yeni bir sayfa açacağınıza delalet eder.

Hapis / Zindan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart