Kolay Sohbet

Hızlı ve kolay sohbet imkanıyla, kolayca web ve mobil sohbet edin.
Play Store App Store
asksohbet

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakın.
mircsohbet

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Sohbet Sohbet - KolayChat


Sohbet Sohbet

Yazıma, “hüloooooğğğğ” kelimesiyle başlamak istiyorum. (Niye böyle başladığımı merak edenler için kısa açıklama; hoşuma gidiyor canım) Evet sevgili irc sohbet sevenler yada sevmeyenler, yazılar arasında iletmek istediği mesajı iletip beklediği karşılığı 2783482734682734 adet harf arasından seçen siz kullanıcılar. Sözüm size. Bugün ki yazı konum bu. Hatta bu bugüne kadar ki ilk yazım. Konuştuğum gibi yazmayı seviyorum (“hülooooğğğğ” girişimden anlamanızı ümid ediyorum. Etmesenize olur -ki şuan- bunu belirttim).

Gelelim esas meseleye. Ortalama 10 yıldır irc sohbet platformlarında sohbet etmeye çalışıyorum ki bu genelde pek mümkün olmuyor. Çünkü bazen dolu sunuculara denk geliyorum ve bırak cevap vermeyi, kendi yazdığım yazıyı bile takip etmekte zorlanıyorum. O kadar hızlı bir yazı alış-verişi var ki, bazen birilerine yazmak yerine yazılanları okumak daha keyifli oluyor. (Aslında keyifte değil de kendimi yormak yerine tembelliğe vuruyorum)

Ha bu arada radyo yayıncısıyım. Kendimi tanıtmayı sevmem fakat konuyla alakası olduğundan söylüyorum. Bu tür sohbet ortamlarında radyo yayınım için bol bol malzeme çıkıyor.  (Formatım komedi, yayın adım “Onur ile Dumur”) Lütfen dumurun ne olduğunu sormayın. Google de aratıp milyonlarca yazılı ve görsel örnek arasından birini seçip bilgi alabilirsiniz.

sohbet sohbet

sohbet sohbet

Birde yazılı trafik akışı düşük irc sohbet platformları var. İşte bu benim en sevdiğim sohbet platformu. İkisinin arası var mı diye sormayın çünkü yok! Ya dolu bir sunucuda sohbet ediyorsunuzdur yada o an için yoğun olmayan ama hedefinde büyük sohbet siteleri kadar kullanıcı kapasitesine sahip olmayı amaçlayan mülayim bir sunucuda. Bunu yaptığım radyo yayınından örnek verirsem; ulusal radyo ve yerel radyo arasındaki farkı baz almanızı tavsiye ederim. Bazen bir selama ortalama 10 kişi cevap verirken, bazen kimse cevap vermiyor. Kimse yok mu demeyin, birileri muhakkak vardır o sunucuda. Lakin, -bakın burası önemli- her nedense yorgunluktan mıdır nedir üşenirler selam almaya. Hatta bunun için bazılarının botu vardır. Otomatik cevap verirler. Bu arada yorgunluğu biraz açayım. Buradaki yorgunluğun kaynağı, sohbet platformunda çok fazla kişi olmadığı için akşama kadar birbirleriyle yazışmaktan bitap düşen admin(root, network, services vb.), yetkili(hop, op, sop vb.), ve kullanıcılar(voicesi olanlar ve olmayanlar olmak üzere ikiye ayrılır. Kullanıcının dibidir onlar. En sevdiklerim, en samimi olanlar, en bizdenler, en, en, en…) artık halleri kalmadığı için sohbete bile bakmıyor olabilirler. Siz siz olun metanetinizi koruyun. İllaki bir süre sonra bünyede alışkanlık yaptığı için eller klavyelerin üstüne gelecek ve harflere teker teker basmaya başlayacaklardır. Finali biliyorsunuzdur, enter tuşu ve büyük bir sohbet patlaması.

Bu yazıyı şuan için burada noktalıyorum. Aslında bu olaydan sayfalarca yazı çıkarabilirim ama özetinde özetini geçmek istedim. İlerleyen gün ve saatlerde yazı düzenlenecektir.

Teşekkürler
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Görüntüleme: 75 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 02 Mayıs 2021

1 Yorumlar
Enes can

Sohbet için ideal bir site sürekli konuşan insanlar var geleki aslı diye biri var hiç susmuyor sürekli sohbet ediyor


Cevap bırakın

error: Emeğe saygı..