Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 12 2021

Sohbet Ne Demek?

Sohbet Ne Demek?

İnsanın kendini güvende hissederek her türlü yapmacılıktan uzak samimi bir şekilde sözlü iletişimde bulunmasına Sohbet denir.

Sohbet ortamı samimi ve sıcaktır. Bazen dumanı üzerinde sıcak bir bardak çay eşliğinde dost meclisleri kurulur sohbetler edilir. Bazen de sohbet acı bir kahve fincanının yanında kendisine yer bulur ve kırk yıl hatırını saydırır. Hayatta iyi ve kötü mutluluk ve hüzün iç içedir. Çoğu zaman sohbetin tınısı pozitiftir.

sohbet

sohbet

Mutluluklar, güzellikler paylaştıkça çoğalır; bazen de sohbetin rengi negatif olur. Üzüntü ve sıkıntılar paylaştıkça azalır. Yaşamın gerçeği, sosyal bir varlık olmamızın gereğidir sohbet. Bazen acıları, anıları, üzüntüleri ve bazen de mutlulukları, sevinçleri paylaşmamızın aracıdır sohbet.

Kolay Sohbet ettiğin kadar varsın, konuştukların kadar anlatabilirsin kendini. Susmak her zaman kendini anlatmak
için yetmeyebilir. Seni bu şekilde anlayabilmesi için karşıdakinin de senin ruh haline sahip olması gerekmektedir. İnsan olmamızın en büyük farklarından birisi düşünebilmek olduğuna göre bu düşüncenin zihindeki soyut halinin eyleme dönerek somutlaşmasıdır sohbet. Sustukların büyür içinde. Susmayacaksın. İçine attıkça o bardak dolacak ve elbet bir gün taşacaktır. Ama senin iraden dışında taşarsa işte o zaman telafisi mümkün olmayan durumlar ortaya çıkabilir. İntihar gibi. Uç gelmesin böyle şeyler, intihar eden kişilerin başkalarına göre hiç de geçerli sebepleri yoktur. Her zaman haksız olmuşlardır başkalarının gözünde. Sohbetinizle çevrenize ışık saçın ki intihar düşüncesi yaşayan kişilere bir nebze olsun katkınız bulunsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart