Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Mayıs 12 2022

Sohbet Monster

Sohbet Monster

Sohbet Monster ile birebir canlı sohbet odalari ile hiç tanımadığınız insanlarla kolay sohbet edebilceğiniz odalarla dolu sohbet odası.

Sohbet Monster? Çoğu kullanıcı için “sohbetin” ne olduğu sorusunun cevabı zor değildir. İngilizceden çevrilmiş chat “sohbet” anlamına gelir. Bununla birlikte arkadaşlarınızla buluşurken ve hatta mağazadaki satıcıyla konuşurken telefonda sohbet edebilirsiniz. İnternet alanında ortaya çıkan canlı sohbet, biraz farklı bir süreç olarak anlaşılır. Bu aşamada en az iki kişi olacak şekilde bir gurup insanın ortak bir platformda bir araya gelerek sohbet etmeleri amaçlanmaktadır. Bu sayede canlı bir şekilde herkesin birbirleriyle iletişim halinde olmaları sağlanmaktadır.
Canlı sohbette ki temel fark, iletişimin gerçek zamanlı yani pratikte gecikme olmaksızın gerçekleşmesidir. Hızlı iletişim için, masaüstünde veya mobil cihazda çeşitli uygulamalar, programlar kullanırlar. Bu kapsamda ele alındığında canlı sohbet için kullanılan bir kaç seçenek bulunmaktadır.

1- Canlı sohbet siteleri

Canlı sohbet siteleri, ilk olarak 90’lı yılların ortalarında kullanılmaya başlandı. Bunlar görünüşte forumları andıran ve katılımcılar arasında gerçek zamanlı iletişim kurma olanağı sağlayan küçük uygulamalardır. 20 yıl önceki birkaç saniyelik gecikme, mesaj beslemesini periyodik olarak güncelleme ihtiyacı gibi oldukça katlanılabilir görünüyordu. Bu gecikmeler günümüzde ki teknolojik gelişmeler sayesinde ortadan kaldırılmıştır. İletişim, özel bir alana girilen metin kullanılarak gerçekleştirilir. Görüntüleyicide yazılmış olan tüm mesajlar görünür. Katılımcılar genellikle sağ veya sol taraftaki kenar çubuğunda görüntülenir. Bu sayede karşısında ki kişi ya da kişilerin mesajını okuyabilirken aynı zamanda kendisinin yazmış olduğu mesajda, konuştuğu kişi tarafından okunabilir.

2- Sesli sohbet seçeneği

Canlı sohbet sitelerinde bulunan bir diğer özellik ise sesli sohbet seçeneğidir. Bu sayede insanlar yazışmadan, sadece konuşarak muhabbet edebilme imkanı elde edebilmektedir. Sesli sohbetten faydalanabilmek için sadece mikrofon ve kulaklık ya da hoparlör olması yeterli olacaktır.

3- Görüntülü sohbetler

Veri dizileri için akış teknolojisinin ortaya çıkmasından sonra, video formatı sesli ve yazılı sohbetlere bağlandı. Böyle bir iletişim sağlayabilmek için bir web kamerasına sahip olmanız gereklidir. Tipik olarak sesli sohbet ile aynı şekilde kullanılmakla birlikte bu seçenekte muhatap olduğunuz kişinin hem sesini duyacak hem de kendisini görebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart