Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Kasım 15 2021

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle konuşulacak konular söz konusu olduğunda kendinizi biraz farklı hissedebilirsiniz. “Niye böyle bir araştırma yapıyorum?”, “Karşımdaki insan benim sevgilim, niye konuşamıyoruz ki?” sorularını kendinize sorabilirsiniz fakat bu durum anormal bir durum değildir.

Bu durum bir sevgili değil bir arkadaş için de söz konusu olabilir. Eğer konuşacak bir konu bulamıyorsanız bunun sebebi genellikle ortak alanların olmaması ya da az olmasıdır.

Uzun süredir görüşmediğiniz bir arkadaşınızla görüştüğünüzde uzun süredir diyalog kurulmadığı için ortak noktalarınız olmayacaktır. Dolayısıyla ilk, kısa bir süre devamlı “ee”diyerek konuşmaya çalışacaksınız. Bu durum çok normal. Konuşma devam ettikçe ortak konuların farkına varıldığı an konuşma o an akıp gidecektir. Dolayısıyla ilk olarak karşınızdaki insanla yaptıkları işler, aktiviteler hakkında konuşmalısınız. Ardından hedeflerle devam edebilirsiniz.

Sevgili söz konusu olduğunda ise durum genel olarak aynıdır fakat ufak farklılıklar vardır. Bu farklılık geçirdiğiniz zamana göre değişecektir.

Okul ortamında beraber olduğunuz bir sevgiliniz varsa genellikle bu sorun yaşanmayacaktır çünkü muhtemelen her gün görüşüyorsunuzdur ve ortak alanınız okul olduğu için sohbetiniz tıkanmayacaktır. Olası mezun durumunda ise ufak bir uzaklaşma söz konusu olacağı için haliyle ortak alanınız azalacak ve diyalog farklılık gösterecektir.

Konuşulacak konuların bitmemesi, muhabbetin tıkanmaması için yapmanız gereken ortak alanları, aktiviteleri arttırmak olacaktır.

1.Sevgiliyle Spora Başlamak

Aynı spor salonuna gitmeseniz dahi nihayetinde amacınız olacağından dolayı sürekli spor ile ilgili bir bilgi alışverişi olacaktır. İnternet ortamında edindiğiniz bilgileri, tüyoları da paylaşırken gayet bir sohbet ortamı olacaktır.

2.Sinemeya Gitmek

Bazı alışkanlıklar edinebilirsiniz. Örneğin düzenli olarak haftada bir defa sinemaya gidebilir ve filmler hakkında muhabbetler edebilirsiniz. Film kültürü oldukça güzeldir tavsiye ederiz.

3.Hobiler ve İlgi Alanları

Sevgiliyle aynı kitapları okumaya başlayabilirsiniz ya da farklı kitaplara başlayıp değiştirip birbirinizin kitaplarını da okuyarak aranızda kitaplarla ilgili seviyeli bir diyalog konusu oluşturabilirsiniz. Bu konular size sıkıcı gelebilir fakat uzun soluklu ve ciddi bir ilişki içindeyseniz emin olun ki oldukça faydalı aktiviteler olacaktır.

4.Öğrencilik Hayatı

Üniversite çağındaysanız ve aynı bölümlerde öğrenciyseniz kendi alanınızla ilgili, iş hayatınızı, geleceğinizi planlayabilirsiniz ve genellikle bu muhabbet hiç bitmeyecektir. Sürekli bir istek söz konusu olacağından hayaller içinde kaybolabilirsiniz ve bu durum içinizi gayet hoş edebilir. Düşünüldüğünde hayatınızdaki insan ile gelecek planları yapıyorsunuz, hoş olmamak mümkün değil.

Ek olarak illaki belirli bir konu çerçevesinde konuşmanız da şart değil. Yaşadığınız durumları, gündelik yaşantınızı gün içinde paylaşabilir ve bazı konularda fikir isteyebilirsiniz. Bununla beraber genelde herkesin extrem sporlara ilgisi vardır. Sizler de imkanınız doğrultusunda doğaya kendinizi atabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Bu etkinlikler sizi daha mutlu edecektir ve bir yerden sonra alışkanlık haline getireceğinizden emin olabilirsiniz.

Sevgiliyi Tanımak İçin Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle konuşulacak konular ile sevgilinizi tanımanıza yardımcı muhabbet konuları açabilirsiniz. Sevgilinizle tıkanan ve konuşacak bir şey bulamadığınız diyalog akışınız varsa ilacınız burada. Sevgili ile konuşulacak konular için verebileceğimiz altın değerindeki tavsiyeleri sizler için hazırladık. Hadi başlayalım!

Sevgiliyle Konuşulacak 10 Harika Konu

1.Müzik Zevki

En basit ve yaygın kullanılan birebir iletişim kurma yöntemlerinden olan Müzik kanalları oldukça popülerdir. Müzik, ruhların etkileşime girmesidir. Kim müzik dinlemekten hoşlanmaz ki? İlk çağlardan günümüze gelen süreçte bilinen her kültür ve toplulukta insan müzik ve ritim ile iç içe olmuştur. Müzik evrenseldir ve bazı konularda zıt kutuplar bile olsanız ortak bir noktada elbet buluşacaksınız. Birbirinizin yeni kurulan gruplar, old school gruplar gibi zevklerinizi gün yüzüne çıkartın ve keyfinize bakın. Kanalda bulunan diğer bireyler ile müzik tavsiyelerinde bulunarak dinlemediğiniz müziklere de kulak verin ve hakkında sohbetler edin. Eğer müzikler ilgi alanınız ise oldukça keyifli sohbetler olacaktır.

2.Evcil Hayvanlar

Hayvanları evcilleştiren insanlar mı? Yoksa kendileri mi? Yüz yıllardır tartışılan bir konu. Ancak sizin bu konuyu tartışmanıza gerek yok. Dost edindiğiniz bir kedi ya da köpek olabilir. Mutlaka konuşmanızın akışını değiştirecek ve olumlu etkisi olacaktır. Evcil hayvanlara karşı sevgisi ve saygısı olmayan üstelik süs eşyası olarak gören bireylerin çevrelerine de faydalı olmayacağı bilimsel ve toplumsal bir kanıdır. Böyle bir kişiyle karşı karşıya geldiyseniz üzülmeyin. Onu tanımak için vakit kaybetmemiş oldunuz. Evinizde hiç evcil hayvanınız olmadıysa bile kediler, köpekler hakkında birçok hikaye duymuşsunuzdur. Üstelik davranış biçimlerini de büyük ölçüde biliyorsunuz. Artık sizi keyifli muhabbetlere sürükleyecek bir konu daha elinizde mevcut. Genel bilgiler dışında birebir evcil hayvan sahibi olan insanlardan bilmediğiniz konularda bilgi sahibi olabilir, danışmak istediğiniz konuları danışabilirsiniz. Aynı şekilde sizlere yöneltilecek sorular, danışılacak konular da sizleri oldukça tatmin edeceğinden ve ortamı ısıtacağından emin olun.

3.Yemekler ve Damak Zevki

Mutfaklar, yemekler ilginizi çekiyor ve mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsanız bu kanal tam da size göre.Konuyu açmak için adım atmanıza gerek yok. Eninde sonunda konular uzayacak ve bir kısımda siz de devreye gireceksiniz ve yeteneklerinizi, bilgilerinizi sergileyebileceksiniz. Karnınız acıktığında platformdan arkadaşlar ile bir restorana veya birbirinizin evine yemeğe gidebileceksiniz.

Tercih edilen restoranlar dünya mutfağı olmasına gerek olmaksızın egzotik yemekler olabilir, yöresel yemekler olabilir her konuda ortak bir muhabbet konusu yakalayacaksınız. Üstelik mutfakta iyi olmanıza da gerek yok. Karşınızdaki kişinin, kişilerin damak zevkini tanımaya ve ortak zevkler bulmaya gayret edin. İletişiminiz çok daha kuvvetli olacaktır. Çünkü tüketmekten hoşlanılan yiyecekler kişileri mutlu eder. Hem siz hem arkadaşlarınız mutluysa gülümsememek için bir engel yok demektir. Damak zevkinin, bazı kişilik testlerinde bile kullanıldığını ve önemini unutmayın.

4.Filmler ve Diziler

Ona direkt olarak hangi dizi veya filmlerden hoşlandığını sormak yerine ortak zevklerinizi keşfe çıkmalısınız. Çünkü beğenmediğiniz tarzda bir film veya diziyi senaryo gereği takip ediyor olabilirsiniz veya oyuncu kadrosu hoşunuza gitmiş olabilir. Sırf popüler olduğu için takip etmekten iyidir değil mi? Birbirinizin kayıtsız şartsız izlediği filmleri konuşun mesela 4 saatlik filme mi tahammül ettiniz? Ondan bahsedin. Ortak zevkiniz olan yapımları bulmak için aceleci olmak yerine sabırlı olmalısınız.

5.Tatil Mi Dedin?

Tatil deyince bir heyecanlandın sanki. İşte partnerinde de bu etkiyi bırakmalısın. Öncelikle kış tatilinden mi yaz tatilinden mi hoşlandığını öğrenmen gerek. Gerçi tatil deyince insanın her zaman tatile çıkası geliyor. Mutlaka ortak tatil yörelerinde bulunmuş olmalısınız. Keyifli sohbetiniz oradan akıp gitmiş olacak. Yüzünüz gülmeye başladıysa arada partnerinizin gözlerine bakın 🙂 Birlikte gezeceğiniz ve seyahat edeceğiniz şehirleri haritadan seçme vaktiniz gelmiş demektir.

6.Kariyer, Eğitim Gibi Konular

Eğer partnerinizin sıkılacağını düşünmüyorsanız bu konulara da değinebilirsiniz. Fakat burada egonuzu yanınızdaki sandalyeye bırakın ve sakince konuşun. Eğer bu konularda sıkıcı olma ihtimaliniz varsa hiç bu konulara girmemelisiniz.

7.Aile

Geçmişi, büyüdüğü yeri ve ailesi ile ilgili konulara değinmek istiyorsanız yine çok dikkatli olmalısınız. Konuşabileceğiniz en hassas konulardan biri olduğunu unutmamalısınız.

8.Gelecek Planları

Kendiniz şu kadar yıl sonra nerede görüyorsun gibi klasik İnsan Kaynakları Müdürü soruları sormanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak kısa vadede ve uzun vadede hayallerini öğrenmek size ipuçları verecektir. Eğer merakınızı uyandırdıysa bu hayallerin neden oluştuğunu mutlaka sormalısınız. Oralarda bir yerlerde onları tetikleyen arzular mutlaka olmalı.

9.Moda

Moda dedik ancak eğer modayı takip etmiyorsanız bu dipsiz kuyuya girmenizi hiç tavsiye etmeyiz. Dolaylı olarak partnerinizin günlük giyimi üzerinden sohbet başlatabilirsiniz. Yapacağı kombinler için tavsiyeler verebilir veya onu mutlu hissettirmek için beğendiğiniz şeyleri paylaşabilirsiniz.

10.İş

Evet, yanlış duymadınız iş! eğer ortak bir uğraşınız var ise bu oldukça keyifli bir konuşmaya dönebilir. Hatta birlikte uyum yakalayabilirseniz, mükemmel bir iş ortağı edinmiş olursunuz. Bazen işle aşkı birbirine karıştırmakta sakınca yok!

Eğer tıkanan muhabbeti canlandırmak istiyorsanız doğru rehberi okudunuz. Partnerinizle mutluluklar dileriz.

“Sevgiliyle Konuşulacak Konular” için bir yanıt

  1. Selim dedi ki:

    Bu güzel aydınlatma için teşekkür ederim bazen telefonla konuştuğumuzda sevgilimle tıkandığımız yerler oluyor konuşucak bişey bulamıyoruz. İnşallah bunun üstesinden geliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart