Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 23 2021

Rüyada Yahudi Görmek

Düşmana, sihir ve hiyanet yapan, borcunu uzatan ve bahanelerle bunu ödemeyen, hilekar kimseye, Yahudi ile dünyalık muamele yaptığını ve sohbet ettiğini görmek hakkı inkar etmeye, müslümanlığının sözden ibaret kalmasına, Yahudi kadın görmek, vaad edildiği halde bir türlü gerçekleşmeyen dünyalığa, Yahudi olduğunu görmek günah işlemekte cesur davranmaya, başkasının üzerindeki hakkını inkar etmeye delalet eder.

Rüyada Yahudi ile konuşurken görmesi, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine, dinden çıkacağına yorumlanır.

Rüyasinda Yahudi oldugunu gören sapikliga yönelip Yahudileri sever ve onlarin inanislarini tasdik ile dininden uzaklasir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyasinda Yahudi oldugunu gören farzlarını terk ve ihmal ederek dünyada bundan dolayi ceza görür. Arkasinda beyaz elbiseler bulundugu halde kendisine “Ey Yahudi!”, diye hitapla seslenildiğini ve bundan üzüntü duyduğunu gören sıkıntıda olup, feraha çıkmasını bekler. Bir Yahudi topluluğunu gören Cenab-i Hakk’a tövbe eder. Bir veya bir kaç Yahudi görmek hidayete delalet eder. Yahudilige girdiğini gören yakin bir akrabasından miras yer.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen Yahudi gerek genç ve gerekse yasli olsun, bir düşmandır. Rüyada bir Yahudi ile muamele veya sohbet ettiğini gören kimse, hakki inkar eden ve hakki yerine getirmekte lafla vakit geçiren bir kimseyi görür.

Rüyada görülen Yahudi, sihir ve hiyanet sahibi ve borcunu uzatan ve bahane ederek ödemeyen bir kimsedir.Yahudi müneccim ve hilekar bir adamdir. Yahudi kadin, bol bol vaad olunan ve meydana gelmeyen dünyaliktir. Bir kimse kendisinin Yahudi oldugunu görse, o kimsenin günah islemeye cesaret göstermesine işarettir.

Bazi tabirciler, rüyada Yahudi gören kimse, amcasina varis olur, dediler. Rüyada kendisine Yahudi diye çağrıldığını ve kendisi ise bunu çirkin gördügünü görse, üzüntü ve kederden kurtulur, Allah (C.C.)’in rahmetine nail olur.

Rüyada görülen yasli Yahudi, kişinin helak elmasim arzu eden bir Bazi tabirciler, Yahudi’yi görmek, hidayete ve halkı irşat etmeye işarettir, dediler.

Rüyada görülen Yahudi, dost suretinde görünen düşmandır. Bazen de Yahudi görmek, kasap tayfasından zahmet ve meşakkat görmeye işarettir.

Bir kimse rüyada kendisinin Yahudi oldugunu görse ve kendisinin de bir davası var ise, o kimsenin üzerinde olan hakki inkar etmesine işarettir. Bazi tabirciler bu rüya, Yahudi ile muamele yapmaya işarettir, dediler. Eger rüyada Yahudi gören kimse borçlu ise, o kimsenin üzerinde olan bir hakki inkar etmesine ve hak sahibine zulüm etmesine de işarettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart