Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Temmuz 16 2021

Rüyada Taht Görmek

Rüyada Taht Görmek

Kişinin eşine, insanın şeref duyacağı şeylere, binite, Döşemesiz taht üzerine oturmak yolculuğa yahut ölüme, Bekar kadının bahtı yüklenerek evine getirmesi evlenmesine delalet eder.

Rüyada taht görmek , en yüksek mevkiye erişeceğinizi gösterir. Tahta oturmak, yüksek bir makam sahibi olacağınıza işarettir.

Rüyada taht görmek, çok yüksek makamlara yükseleceğinize yorumlanır. Tahtta oturduğunu görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacağınıza işaret eder. Başkasının tahtta oturduğunu görmek, başka insanların size yardım etmesiyle başarı kazanacaksınız anlamındadır.

Rüyada bir tahtta oturduğunuzu gördüyseniz, çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız demektir.

Büyük ündür. Rüyada görülen taht boşsa kişi büyük bir işe heveslenecek demektir.

Rüyada taht görmek, çok çeşitli sekilde yorumlanır. Rüyasinda bir taht üzerinde serilmis bir hali, kilim veya silte gibi bir şeyin üzerinde oturduğunu görmek, yolculuga delalet eder. Altinda bir şey serili ve üstünde bir şey örtülü olduğu halde bir taht üzerinde yattigini gören düşmanlarını alt ederek, şerefe ulasir. Eger rüya sahibi fesat bir kimse ise, ve uyumakta ise asılarak ölür. Bir rivayete göre ibadetten vazgeçer.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; bir tahtta oturduğunu gören, ehil ise, büyük bir rütbeye ulasir, degilse, fena bir ün yapar ve musibete ugrar. Oymali ve nakışlı bir taht gören, bir memuriyete girer ve orada doğruluk ile halkin islerini yapar. Sandal agacindan yapilmis bir tahtta oturduğunu görmek, yüksek bir memuriyete geçecegine işarettir.

Cafer-i Sadik’a (RA) göre; rüyada taht görmek sekiz şekilde tabir olunur: Yükseklik, seref, yolculuk, rütbe, memuriyet, kadir, kudret ve söz geçirme. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tahtin Uzerinde döşemesi yoksa, yolculuga işarettir. Bazi tabirciler taht, zevcedir, dediler. Melikin (devlet başkanı) evinde döşeli bir taht görse, sonra onun üzerine çıksa mülke nail olur.

Taht üzerinde olduğunu gören kimsenin, elinden çıkmış olan şey yine eline döner. Döşemeli bir taht üzerinde bulunduğunu gören kimse, dinden gaflet eder, münafik bir kavim üzerine yükselir. Bir kimse, kendisinin güzel bir i taht üzerinde olduğunu görse, devlet ve yükseklige, izzet ve şerefe nail olur. ‘i Taht ve üzerinde uyku uyunulan her sey rüya sahibinin hanimina ve hepsinin geçimlerine işarettir.

Bazi tabirciler, tahtin, rüya sahibinin sereflenecegi, sevinecegi zevce, gemiye ve her türlü binilecek seylere işarettir, dediler. Döşemesi olmayan bir taht Üzerinde oldugunu gören kimse, ölür yahut uzak bir yere yolculuk yapar. Hanimiyla beraber bir taht üzerinde oldugunu görse, hanimiyla beraber zevk ve sata içerisinde yasar.

Bazi tabirciler, o kimsenin hanimiyla aralannda muhalefet meydana gelir, dediler. Kocasi olmayan bir kadin tahti yüklenerek evine girdiğini görse, birisiyii evlenir. Hasta olan bir kimsenin, rüyada tahtinin kirildiğini görmes hastalıktan kurtulacagina, sihhat ve afiyet bulacagma işarettir.

Tahtta oturduğunuzu gördüyseniz, çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız. Başkasının tahtta oturduğunu gördüyseniz, başka insanların yardımıyla başarı elde edeceksiniz demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart