Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 23 2021

Rüyada Sur Görmek

Allah yolunca savaşan mücahidlere, ululuk sahibi devlet başkanına ya da bu nitelikteki diğer devlet yöneticilerine; Sur bazen önde gelen alim ve evliyalara, hakla batılı ayıran şeriate ve çok sevince, Dervaze, büyük sokak ve sur kapılarını gündüzün kapallı görmek, burada meydana gelecek hoş olmayan durumlara; bu kapılardan girmek iyi ticarete, sanata ve ve rızka, Bu kapıları açık görmek bir işe girmeye, Şehrin hisarları, kale ve surları üzerinde olmak korktuğundan emin, umduğuna nail olmaya; buralarda görülen olumsuzluklar ileri gelen kimselerde görülecek olumsuzluklara delalet eder.

Daha geniş yorum için rüyada dervaze görmek tabirine bakınız. Kıyamet Suru için rüyada İsrafil -a.s.- görmek ve rüyada İsrafil a.s. sura üflemesi tabirlerine de bakınız.

Rüyada kale suru görmek, devlet baskanina veya Islam seriatina tabir olunur. Bir kalenin surunun yikildiğini görmek, o yer devlet büyügünün ölümüne, din ve seriatin yolunda gitmeyecegine, o yerde emniyetin ve asayisin azaldığına; surdan bir parçanin kopmus oldugunu görmek, o yer devlet büyüklerinden birinin ölümüne delalet eder.

Rüyada yeni bir sur yapildiğini görmek, o yerde büyük bir devlet adami olacagina, surun bazı yerlerinin tamir olunduğunu görmek, o yere yeni bir amir gelecegine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen sur Allah (C.C.) yolunda cihat eden mücahitlere veya yahut sehrin relsine ve muhafizina işarettir. Bazen de sur, o şehrin abid veya lim olan birisine hakla batil arasini ayiran seriata, bazı kere de sevince işarettir. Bir kimse rüyada surlardan birinde oldugunu görse, o kimse düşmanından ve korktuğundan emin olur. Bir kimse rüyada bir sehrin burçlarinin yikildiğini görse, o sehrin vali ve muhafizi ölür veya görevinden alinir.

Bir kimse rüyada bir sehrin burç ve surunda bir gedik meydana geldiginl hatta o gedikten sehrin içerisine bir arslan veya sel yahut hirsizlarin girdiğini görse o sehirde İslamin zayıflamasına, ilmin revaçsizligina işarettir.

Meçhul burç ve sur islam, ilim, Kur’an, mal, emniyet, takva ve dunya ve düşmanlardan korunulacak her seve, zevce, zirh, seyyit ve babaya işarettir. Bir kimse rüyada sehrin burç ve surlarinin hayvan gibi yürüdüğünü görse, sultan bir isinden dolayi o burç ve sur’un yürüdüğü tarafa yolculuk yapar.

Bir sehrin surlan, mütevelli ve hakime işaret ettigi zaman, duvarinin yüksek yerleri hakim ve mütevellinin etbaa ve hizmetçileridir. Surlarin yüksek yerleri, düşmanın haline muttali olmaya işarettir. Eger sehrin suru, mala işaret ederse, onun burçlari o malin bekçisidir. Eger sehrin suru, melike işaret ederse, o surun burçlan, melikin hazirligi, silah ve hububatidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart