Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 5 2021

Rüyada Şahitler Görmek

Şahitler, davaya ve mahkemeye, hüküm ve karara varan emrine nispet olunurlar. Rüyada şahitlerden birkaçını görmek Cenab-ı Hakkın rahmetine, adalete, davası varsa, kazanıp galip gelmeye delalettir.

Rüyada kendi için iki şahit lazım olduğu halde ancak bir şahit geldiğini görmek, yarı yarıya tamamlanacak bir işe başlayacağına işarettir.

Rüyada kendisinin şahit olarak mahkemede bulunduğunu görmek Allah yoluna girdiğine; birinin yalan şahadet ettiğini veya kesin yalan şahadet ettiğini görmek, nefsine ve başkasını yermeye delalet eder.

Rüyada adaleti ile bir suçsuzu kurtarmak, ona yardım edeceğine; şahit hilesi ile bir davanın kazanıldığını görmek, halka hakkını vermeye ve hayır etmesi hususunda hizmet edeceğine işarettir.

Rüyada Allah (C.C)’ni şahitlik yaptığını görmek, başkalarına hayır ve menfaat verip, kendi için başka birinin şahitlik yaptığını görmek, maksadının yerine geleceğine; aleyhinde şahitlik ettiklerini görmek, zorluğa uğrayacağına delalet eder.

İbn-i Kesir’e göre; rüyada şahit görmek, düşmanlığa yorumlanır. Rüyada bir şey için şahit getirdiğini gören, bir insanla davalaktır. Bir şeye şahit bulmaya çalıştığını fakat bulamadığını gören aleyhine sonuçlanır.

Ayrıca bkz: Rüyada Evlenmek Görmek 

Şahitler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart