Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 5 2021

Rüyada Nergis Görmek

Kadına, sevinç ve sürura, altın ve gümüş cinsinden olan mala; Nergis çiçeğinden taç giydiğini görmek kısa sürecek evliliğe yahut bu tacı başında gören kimsenin eşinin vefat etmesine, Bahçe yahut saksıdaki nergis çiçeği uzun ömürlü çocuğa, bu çiçeği kesillmiş görmek çocuğun vefat etmesine delalet eder.

İyi ve güzel bir insanla bir birlikteliğe işaret eder.

Anlayışlı, iyi niyetli, cömert, mert insandır. Sevinç olarak da yorumlanır.

Danyal aleyhisselama göre; rüyada nergis görmek zarif ve güzel bir gençle tanismak ve evlenmektir.

İbni Sirine göre, rüyada nergis görmek tatli sözlü, hos sohbet ve güzel kadınla tanışmak ve onunla anlaşmaktır.

CabirüLMagribiye; rüyada nergis görmek sadik bir dosta işarettir. Rüyasinda nergis kokladiğini gören hayirli bir haber ve güzel bir hediye alir. Yerde bitmis nergis görenin bir çok çocugu olur.

İbni Kesire göre; bir bardak içinde nergis gören onun güzelliğinden dolayi Cenab-i Hakka şükürler edip sevap kazanir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen nergis, kadina işarettir. Bundan dolayi rüyada başında birkaç tane nergis bulunduğunu gören kimse, devam etmeyecek bir evliliğe, bahçelerdeki nergis görmek ise, uzun ömürlü bir çocuga, onu kesilmis görmek, çocuğun ölmesine işarettir.

Bazi tabirciler, rüyada nergis gören kimse, sevince erisir, dediler. Bazilan da nergis altin ve gümüş cinsinden olan maldir. Nergisin sansi altin para ve beyazi gümüs paradir, dediler.

Bir kadin rüyada üzerinde nergisten taç bulunduğunu görse, o kadin devam etmeyecek bir evlilikte bulunur. Eğer o kadın evli ise kocasinin onu boşayacağına veya kocasinin ölecegine işarettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart