Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 10 2021

Rüyada Minber Görmek

Devlet başkanı, başbakan, vali, imam ve alime; Minbere çıkmak, ehil olanlar için bu makamlardan birine, diğerleri için hayırla şöhret bulmaya, Minber, arzu edilen şeye nail olmaya; bekar için istediği kadınla evlenmeye delalet eder.

İşinizde ve mesleğinizde yükseleceksiniz, çok fazla para kazanacaksınız demektir. Rüyada minberde oturmak, sevdiğiniz insanlarla beraber vakit geçireceğinize işaret eder.

Rüyada minber görmek devlet büyügü olarak yorumlanır. Minberi süslü görmek, hükümet başkanının adil olduğuna; minberi kirli görmek de bunun aksine delalet eder. Minberde ilimden söz edildiğini veya hutbe okunduğunu görmek, devlet büyüğünden faydali isler beklendiğine; hatibin minberde hutbesini yarim birakarak oradan indiğini görmek, hatiplikten atılacağına; bir kadinin hutbe okuduğunu görmek, halk arasinda rüya sahibinin fena tanındığına; hatibin minberden düstügünü görmek, rüya sahibinin hakaret göreceğine işarettir.

Salimiye göre; rüyada minber görmek, vasi, imam, alim ile tabir olunur. Minberde iyi ve kötü her ne hal görülürse, rüyanin şekil ve tarzina göre rüya sahibinin hal ve mevkiine göre bunlardan birine kıyas edilir. Rüyada minbere çiktigini gören büyük bir memur olur. Buna layik olmayan kimse için bu rüya hayirli degildir. Minberde uygun olmayan seyler söylediğini gören, musibet ve günah ile ün yapar. Minberde layik olan seyleri söylediğini gören, hayir ve berekete erisir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen minber, Arap sultanina, islam cemaatine ve Allah (C.C.)in kitabinda zikrettigi yüce makarna işarettir. Bir kimse rüyada bir minber üzerinde olduğunu ve iyiliğe dair söz söylediğini görse ve kendisi de minbere çıkmaya ve orada hitap etmeye ehil ve muktedir ise o kimse iyi adam olarak bir nimet ve devlete erişir. Eger minbere çikmaya orada hatiplik yapmaya ehil ve muktedir degilse, o kimse hayirla şöhrete erişir.

Bir kimse rüyada bir adami ehil ve muktedir olmadığı halde bir minber Üzerinde oldugunu görse, o adamin zulmen idam edilmesine ve Allah (C.C.)in ondan serri defetmesine işarettir. Minber valilige ve düsmanlari kahretmeye işarettir. Bazen de minber üzerinde olan kimsenin arzu ettigi hanıma, eğer böyle bir arzusu yoksa, onun rezillikle şöhret bulmasina işarettir.

Sultanin minbere çıkması saltanatinin devamina ve düşmanına galip gelip onu kahretmesine işarettir. Elleri arkasinda oldugu halde rüyada bir minber üzerinde hitabede bulunduğunu görse, o kimsenin idam edilmesine veya fasik bir kimse olmasina işarettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart