Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 10 2021

Rüyada Mihrap Görmek

Rüyada cami mihrabı görmek rüyayı gören kimse bütün sıkıntılarından kurtulacağına delalet eder.

Rüyada mihrap görmek imam ve reis ile yorumlanır. Mihrapta namaz kıldığını görmek hayırlı işlerin olacağına, kadir ve kıymetin artacağına; eğer namaz vaktinin dışında kılıyorsa, bu kıymetin çocuklarına ait olacağına delalettir.

Bir caminin mihrabının kıblenin aksi yönünde kurulmuş olduğunu görmek, rüya sahibinin günahkar olduğuna işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen mihrap, imama veya reise işarettir.

Bir kimsenin rüyada namaz kıldığını görmesi, o kimse için müjdedir. Eğer rüyayı gören kadın ise, erkek bir çocuk doğurur. Rüyada bir imamın mihrapta namaz kıldığını gören kimse, imamın yaptığı şeye uyar.

Rüyada namaz vaktinin dışında namaz kıldığını görmek, o kişinin kendisinden sonra evlat ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete işarettir.

Ayrıca bkz: Rüyada Ezan Dinlemek Görmek, Rüyada Ezan okumak Görmek

İmam ve öndere, helal rızka ve saliha kadına; Mihrapta imamın namaz kıldığını görmek ona uymaya, kendisi mihraba geçip namaz kılmak müjdeye, namaz vakti dışında mihrapta namaz kılmak evlat ve torunlarının erişecekleri makamlara ve hayırlara, Mihraba sidik damlatmak salih evlada, Kadının mihrapta namaz kılması erkek çocuğa, Kırlarda, yerleşim alanı dışında görülen mihrap inzivaya, Kıbleden başka tarafa dönmüş olan mihraplar söz ve amelde doğru yoldan ayrılmaya delalet eder.

Rüyada mihrap görmek imam ve reis ile yorumlanır. Mihrapta namaz görmek hayırdır, imamin mihrapta namaz kıldığını görmek, kadir ve kıymetin artacağına; eğer namaz vaktinin dışında kılınıyorsa, bu kıymetin çocuklarına ait olacağına; bir caminin veya mescidin mihrabının kıblenin aksi yönünde kurulmuş olduğunu görmek, rüya sahibinin günahkar olduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen mihrap, imama veya reise işarettir. Bir kimse rüyada mihraba bir veya iki yahut üç damla sidik damlattığını görse, her bir damlası temiz bir evlada işarettir. Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimse için müjdedir. Eğer rüyayı gören kadın ise, erkek bir çocuk doğurur.

Rüyada bir imamın mihrapta namaz kıldığını gören kimse, imamın yaptığı şeye uyar. Bir kimsenin rüyada vaktin dışında mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimsenin kendisinden sonra evlat ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete işarettir. Bir kimse mihraba sidik yaptığını görse, o kimsenin erkek bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk halka önder olur.

Rüyada kir ve sahradaki mihrapları görmek, ihlasa, halktan ayrı yasamaya ve inzivaya çekilmeye işarettir. Kıbleden başka tarata dönmüş mihraplar söz ve amelde doğru yoldan dönmeye işarettir. Bazen de mihrap helal rızka ve saliha bir hanıma işarettir. Eğer mescidin mihrabı kıbleden başka bir yere yönelmiş olursa veya mihrapta fena bir koku veya atılmış bir leş bulunursa, görenin bidatçı veya münafık olmasına işarettir.

Mihrap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart