Kolay Sohbet

Hızlı ve kolay sohbet imkanıyla, kolayca web ve mobil sohbet edin.
Play Store App Store
asksohbet

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakın.
mircsohbet

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Rüyada Hatip Görmek - KolayChat


Rüyada Hatip Görmek

Mimberde görülen hatip uzun ömre, günahlardan tövbeye, alçak gönüllülüğe, temiz ve iyi giyinmeye, iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya, Konferans, panel, sempozyum veya herhangi bir hitabet kürsüsünde temiz ve düzgün konuşan hatip hayra, Sözü uzatan, güzel konuşmak için kendini zorlayan hatip riyakar, nifak ehli birine, Kadının mimberde hutbe okuduğunu görmesi salih bir kimse ile evlenmeye delalet eder.

Rüyada hatip, bilgiye delalet eder. Rüyanızda bir hatibin size bazı nasihatler verdiğini veya sizinle dertlestigini görmek, çok iyi tanıdığınız bir kişiden isleriniz hakkinda yardim göreceğinize işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada hatip, temizliğe, tevazu etmeye, günahlardan tevbeye, aglamaya, ve uzun ömre işaret eder. Hatip görmek, iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya işaret eder. Hatip görmek, ferahliga ve hac mevsiminde toplanmayada işaret eder. Kocası olmayan bir kadin rüyada hatip görse, hatip olan birisiyle evlenir. Bekar olan bir erkek rüyada hatip görse, evlenmek için gayret sarf eder. Kendisinin hatip oldugunu gören kimse, bir memuriyete layiksa haline uygun bir memuriyete atanabilir.

Eger rüyada hitabetin şartlarını yerine getirmeye çalışsa, tayin edildigi hizmette yardim görür. Siyah elbise yerine beyaz elbise giyse, o kimsenin kıymeti yüce ve rızkı çok olur. Siyah elbise giyse fakat hutbe okumasa, yahut rüyada otursa o kimse yükselir, yahut rezil olacagi bir belaya düşer.

Hacc mevsiminde hutbe okuduğunu görse ve buna da ehil değilse yahut ailesinden buna ehil bir kimse de olmasa, rüya sahibinin adasi yahut halktan kendisine benzeyen kimse hakkinda tabir edilir. Yahut rüyayi gören bazı belalarla karsilasir. Yahut halk arasinda iyi bir insan olarak anılır.

Hutbeyi güzel okudugunu ve iyi bir şekilde insanlara namaz kıldırdığını ve tamamladığını, halk da hutbesini güzelce dinlediklerini görse, itaat edilir bir amir olur ve halk kendisine itaat eder.

Bir kadin hutbe okuduğunu vaaz ve nasihat ile halki ikaz ettiğini görse, gücü artar. Ayni kadin hutbede vaaz ve nasihat edici sözden başka şeyler konuşsa, rezil olur ve kadinlarin kötü taninir. Minberde hutbe okuduğunu gören kadin, iyi bir kimse ile evlenir. Cuma günü hatib gibi hutbe okuduğunu gören kadin, kocasindan bosanir.

Teşekkürler
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Görüntüleme: 14 defa

Kategori: Rüya Tabirleri

Yayınlanma Tarihi: 28 Haziran 2021

Cevap bırakın

error: Emeğe saygı..