Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 16 2021

Rüyada Gemi Yelkeni Görmek

Halid El-Isfahani’ye göre; rüyada, geminin yelkenlerinin açik olmasi, rüya sahibinin halk arasinda ünlü bir kişi ve söz sahibi olduguna işarettir. Yelkenleri toplu ve bagli görmek, bu rüyanın aksinedir. Kendi eliyle yelkenleri açtigini görmek, ün kazanmak için hayirli isler yapmak istegine ve halka yardimda bulunacağına; yelkenleri kendi eliyle topladiğini görmek, fena ve gereksiz bir is ile eski ününü halk arasinda kaybettigine delalet eder.

Kirmani’ye göre; bir kimsenin rüyasinda yelken açtigini görmek, günahlarindan kurtulmasina işarettir. Yelken, geminin gidişine sebep oldugu gibi mal da insanin hareketinin ölçüsü olduğu için yelken açmayı mal ile tabir edenler de vardir. Açtigi yelkenin rüzgarla doldugunu gören, kazanç için bir ise baslar ve kazandigi parayi da biriktirir. Yelkenin rüzgarla bazen dolup bazen boşaldığını görmek, bazen kazanca, bazen de zarara işarettir. Dolu ve sis-kin bir yelkenin birdenbire boşaldığını görmek, rüya sahibinin malinin elinden gidecegine delalet eder.

Gemide bir yelken açıp bunu iyi idare ettigini gören, evini, isle-rini iyi idare eder. Eger tüccar ise alis verisinde intizam olur. Açtıgı yelkeni iyi yönetmediğini gören, islerinde de basarili olamiyor demektir. Ebu Said El-Vaiz’e göre; rüyasinda yelkenin parçalandığını görmek, rüya sahibinin islerinin karışacağına, yelkenin delinip rüzgari tutmaz oldugunu görmek, bir hastalık veya bir felaket yüzünden para harcayacağına; yelken yaptigini ve yeniden diktigini, yelkeni tamir ve yamadiğini görmek; bozulan islerinin düzelecegine ve çalisirsa basarili olacagina delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart