Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 16 2021

Rüyada Gâşiye Suresi Görmek

Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Bir kişinin rüyasında Gâşiye Suresini okuduğunu veya okuyan bir kimseden dinlediğini görmesi; o kimsenin kıymetinin artacağına ve sözünün dinleneceğine, eğer geçiminde darlık çekiyorsa, Allah’ın kendisine bolluk ve bereket ihsan edeceğine, ilim sahibi ve sevilen bir kişi olacağına yorumlanır.

Seyyid Süleyman, Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüya âleminde bu Sure-i Şerife’yi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören; kıyamet gününde korku ve şaşkınlık içinde olup tövbe ve istiğfarla iştigal eder.

Kirmani bu rüyayı şöyle yorumluyor: İşlerinde sebat eder. Allah-ü Teâlâ Hazretlerinin rızasını arar. Cömert olup, insanlara ihsanda bulunur. Fakat onlar kendisine nankörlükle mukabele ederler.

Kesai’ye gör;e rüya sahibi geçim darlığı çekiyorsa, Allah-ü Teâlâ Hazretleri onu feraha çıkarır.

Abdulgani için bu rüyanın yorumu şöyle: İlim ve züht sahibi olur. Yani dünyaya rağbet etmez. Nimete şükretmeyen kimselere paraca yardım eder, onları doğru yola sevk etmeye çalışır. Fakat kendisine nankörlükle muamele edilir.

Ibn-i Kesir ve Nafi demişlerdir ki: Dünyada kıymeti büyük, makamı yüksek olur. Iyi bir şöhret yapar. İlmiyle meşhur olur.

İbn-i Sirin: Kıyametten korkacağınıza ve tövbe ederek bu korkudan güvende kalacağınıza…

Gâşiye Suresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart