Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 10 2021

Rüyada Fitil Görmek

Fitil eğer bir lamba içinde ise ve yanıyorsa, bulunduğu yerde kendisinden üstün olan birinin kendi hakkında iyi şeyler düşünmediğine; bir fitili eline alıp yakmak istiyor; fakat fitil yanmıyorsa, düşmanları olduğuna fakat kendisine bir şey yapamayacaklarına işarettir.

Bir fitili elinde tutuşturmak, etrafına zarar verecek bir harekette bulunacağına; fitili tutuşturduktan sonra söndürüp elinden attığını görmek, yapacağı bir işten dolayı kimseye bir zarar gelmeyeceğine delalet eder. 

Rüyada fitilin tutuştuğunu ancak patlatacağı şeyi patlatmadığını görmek bir beladan son anda kurtulacağınıza işaret eder.

Kirmani’ye göre: Tutuşturulmuş fitil görmek; halk arasından çıkan ve onlara hizmet veren kimseye işarettir. Sönmüş fitil görmek; yukarıdaki rüyanın aksine işarettir.

Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: Rüyada yanmakta olan fitil görmek; Allah’ın emirlerini halka anlatan, onlara hayrı dokunan bir zatla tabir olunur. Fitil yanmıyorsa; yorum bunun zıddıdır. Fitilin tamamiyle yanıp bitmesi, yukarıdaki vasıflara haiz bir zatın vefatıdır. Birçok fitiller yakan menfaat görür.

MollaCami Tabiri: Rüyada fitil görmek, bir dairenin müdiresine işaret eder.Bir kimse fitilin hepsini yanmış görse, bir dairenin müdiresi ölür. Eğer fitilden bir kıvılcım sıçrayıp pamuğu yaksa, bir daire müdiresinin hata ve yanlış bir hareketi olur.Bir kimse bir yerde mumu ve kandilin fitilinin söndüğünü görse, hasta olan bir kimse orada ölür veya oraya kaybolmuş bir kimsenin ölüm haberi gelir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada fitil görmek, bir dairenin müdiresine işaret eder. Bir kimse fitilin hepsini yanmış görse, bir dairenin müdiresi ölür. Eğer fitilden bir kıvılcım sıçrayıp pamuğu yaksa, bir daire müdiresinin hata ve yanlış bir hareketi olur.

Bir kimse bir yerde mumu ve kandilin fitilini söndüğünü görse, hasta olan bir kimse orada ölür veya oraya kaybolmuş bir kimsenin ölüm haberi gelir.

Güzelce yanan ve etrafına ışık saçan fitil kadın cihetinden kaynaklanan sevinç ve mutluluğa, dinamit, bomba vs. fitili atıl kapasiteyi yahut potansiyel gücü harekete geçiren sebep ve unsurlara delalet eder. ( Fitil kullanmak için Bakınız; İlaç.)

 

Fitil

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart