Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Kasım 25 2021

Pubg Sohbet Nasıl Yapılır?

Pubg Sohbet Nasıl Yapılır?

Arkadaşlarla oynanan çok oyunculu oyunlarda muhabbet çok önemlidir: Özellikle savaş oyunlarında nerede vurulduğunu ve düşman takımındaki kişilerin nerede olduğu hakkında bilgi verilir ve bu bazen takımın kazanmasını sağlayabilir. Gamer dilinde buna info vermek veya paylaşmak deniyor. Bunun yanı sıra, bağımsız ve habersiz ilerlememek, nerede ne yapılacağını söylemek için takım içi sohbet oldukça işe yarar. Son yıllarda oldukça popüler olan Pubg hakkında bilgi almak ister misiniz?

Pubg hakkında kısa bir sohbet

Player Unknown’s Battlegrounds kısaltması pubg, çok oyunculu bir savaş oyunudur. İlk olarak bu tarz oyun olarak karşımıza Rust ve H1Z1 çıkmış olsa da aslında Koreli bir senaristin filminden esinlenmiş olup bir adaya yerleştirilen bireylerin hayatta kalma üzerine senaryodur. Bunu birçok filmde görmüştük. Örneğin Açlık Oyunları filminde. Fakat temel kaynağı Kore yapımı bir filmdir. H1Z1 gelişmeleri aksayınca ve server sorunları yaşanmaya devam ettikçe FPS optimizasyonları da beraberinde geldi. Beta sürümü çok uzun bir süre aktif olarak kaldı ancak çok kullanıcısını kaybetti. Akabinde Pubg büyük reklamlar ve mükemmel bir teknik ekip ile oyunculara duyurulduğunda çok büyük umutlar besletti. Piyasaya çıktığı ilk gün milyonlarca satın alınan bu oyun bir çok söyleşiye konu oldu. Oyuncuların, gamehouse dedikleri eğlence ve sohbet yerlerinde canlı yayınlarda paylaşılmaya başlandı.

Her yeni oyun 100 kişiliktir. Oyun başladığında bir uçakta olan oyuncular haritada istedikleri bir yere atlamak için uçaktan atlarlar, inmeye yakın paraşüt açılır, indiğiniz yere göre ev, okul, hastane, konteyner gibi yerlerdeki silah, zırh, kask, mermi, susturucu, silahlarının için dürbün ve düşmanı daha iyi vurmak için silah teçhizatı, vurulduğunuz da azalan canı yükseltmek için sağlık eşyaları, sargı bezi, ağrı kesici, adrenalin, enerji içeceği de bulabilirsiniz. Bütün oyuncular inince harita belli bir süre içinde küçülmeye başlar, eğer alanın dışında kalırsanız, canınız azalmaya başlar. Eğer herhangi bir can yükseltici eşyanız yoksa alanın dışında ölebilirsiniz. Birini öldürdüğünüzde, kişinin öldüğü yerde bir kutu olur ve bu kutu da kişi ölmeden önce topladıkları bütün eşyalar ve üzerindeki kıyafeti bulunur, istediğiniz kadarını alabilirsiniz. Oyunda kırmızı bölge uyarısı verdiğinde haritaya bakıp nerde kırmızı daire var bakmalısınız, sizin olduğunuz yerdeyse kapalı bir yere geçmelisiniz, aksi taktirde gökyüzünden yağan bombalar sizi öldürebilir.

Pubg Canlı Sohbet Nedir?

Pubg bilgisayarda oynadığınızda ayarlar bölümü, ses, sesli sohbet seçeneğinden sessiz, her zaman veya bas konuş olarak ayarlayabilirsiniz, ayrıca sesinizi takımınızın veya herkesin duyacağı şekilde ayarlayabilirsiniz. Pubg Mobile’de ise haritanın sol kısmındaki mikrofon işaretine basarak sesinizi herkesin veya sadece takımınızdaki kişilerin duymasını sağlayabilirsiniz. Pubg mobile’de haritanın altındaki bedava sohbet balonuna basarak hazır mesajlardan veya yazmak istediğiniz herhangi bir mesajı da gönderebilirsiniz, hazır olan mesajlar İngilizce veya ayarlardan yaptığınız karakter seslerinden Türkçe olarak da oyuna gidebilir. Hazır mesajları ve kendi yazdığınız mesajları sadece takım arkadaşlarınız görebilir.

Pubg tek, iki veya dört kişilik oynanır. 3 kişilik oynayamaz mıyız? Diye sorarsanız evet oynayabilirsiniz, otomatik eşleşmeyi kapattığınız anda, 3 kişi takım olursunuz. Tek kişi oynadığınızda karşınızdaki kişilerde tek kişi olacaktır ve vurulduğunuz da direkt ölürsünüz. İki kişi oynuyorsanız, karşınızdakiler de iki kişi olacaktır ve vurulduğunuz da hemen ölmez bayılırsınız, takım arkadaşınız güvenli ve düşmanın sizi göremeyeceği bir yerde kaldırabilir ve çatışmaya olduğunuz yerden devam edebilirsiniz bayıldığınız için canınız az olacaktır, sağlık eşyası kullanarak canınızı yükseltmeniz de yarar var. Dört kişilik oynadığınızda da iki kişilikte oynadığınız gibi karşınızda dört kişi bulunur ve vurulduğunuz da ölmez bayılırsınız. Ekstra olarak bayılmalarınız ilerleyen seferlerde daha çabuk ölmenize sebep olacaktır. Bu konuda acele etmeniz gerekebilir. Oyun içinde smoke denilen item, sis bombası olarak kullanılmaktadır. Bunu takım arkadaşınızı kaldırırken kullanmanız, rakiplerin hedef almasını zorlaştıracağı gibi sizi bir süre kamufle edecektir.

Oyunun sonuna kadar kalırsanız, 30 dakikadan daha fazla sürebilir. Son dakikaya kadar düşmanı göremez ve rakibinizi vuramazsanız, güvenli alan kalmaz ve canınız azalmaya başlar kim önce ölürse o ikinci sayılır. Unutmayın ki bu bir hayatta kalma oyunudur ve takım olarak yani duo mod oynuyorsanız takımınız ile Tarzsohbet etmeyi ihmal etmeyin. Oyun performansınızı direkt olarak etkileyen bir faktördür. Hayatta kalan tek kişi olma yolunda size başarılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart