Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 23 2021

Rüyada Yakut Görmek

Ferahlık ve sevince, mala, ilme, ticarete, Yakut taşlı yüzük takmak çocuğu olmayan için kız evladına, bekar için mütedeyyin bir kadınla evlenmeye delalet eder.

Rüyada yakut görmek ferahlık, mutluluk, sağlık ve güzel yaşama yorumlanır. Kendisine yakut bir yüzük alması evlat sahibi olmasına yorumlanır.

Rüyada yakut görmek ferahlık, mutluluk, sağlık ve güzel yaşama yorumlanır. Kendisine yakut bir yüzük alması evlat sahibi olmasına yorumlanır.

Rüyada yakut taşı görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Rüyada kıymetli bir yakut taşı görmek, güzel bir hayata, iyi yasamaya ve mutluluga işarettir. Yakut tasli bir yüzük taktığını görmek, arkadastan arasinda Ünlü bir kimse olmasina; yakut gerdanlik takmak, is hayatinda dürüstlükle taninmasina; yakut bilezik takmak islerinde basarili bir kimse olmasina delalet eder. Bu rüya bir kadin tarafindan görülmüş ise, kendisinin mutlu bir evlilik yapacagina; evli ise, memleket için çok hayirli olacak çocuklari dünyaya geleceğine, bekarsa mutlu bir evlilik yapacagina delalet eder.

Kirmani’ye göre; yakut, kalbi çok kati olan bir dosta da işaret olabilir. Yakutla süslü bir tas oldugunu görmek, kendisine bir kadin tarafindan iyilik gelecegine işarettir. Yakut görmek, hasta bir kimse için sifaya, borçlu için ise borcunu ödemeye delalet eder. İki çeşit yakut vardır: Kirmizi ve sari, her ikisi de ayni sekilde yorumlanır. Rüyasinda birinin bir yakut çalarak kendisine verdiğini gören, bir kadin veya hizmetçi ile haram münasebette bulunur. Büyük yakut taşı görmek, mekruh ve haram maldir. Eline bir yakut geçileni gören, muradina erer.

Cabir’ül Magribi’ye göre; rüyada yakut bir tas görmek haram mal ile tabir olunur.

Cafer-i Sadik’a göre; yakut bes sekilde tabir olunur: Mal, ilim, evlat, akraba, hizmetçi. Delik veya çatlak bir yakut tas gören dul bir kadinla, rüya gören kadınsa, bosanmis bir erkek ile evlenir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada yakut görmek, her ne şekilde olursa olsun, ferah ve sevinçle tabir olunur. Bir yakut tasi satin aldiğini gören,mutlu olur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yakut görmek ferahlik ve oynamaya işarettir.Bir sahsin rüyada yakut yüzük takmasi, o sahsin nail olacağı bezege, isim ve şöhrete işarettir.Çocuk bekleyen bir kimse, rüyada yakut yüzük takdiğini görürse, bir kiz çocugu olur. Eger evlenmek istiyorsa; mütedeyyine güzel bir kadinla evlenir.Rüyada bir yakut tasi bulan kimsenin eline mal geçer.Alim için yakut ilim; vali için, vilayet ve tüccar için de ticarettir.

Bazi tabirciler, yakut, kalbi kati dosttur, dediler.Bir kimse rüyada kendisinin yakut ve mercandan bir taci oludugunu görse.o kimsenin bir kadin tarafindan meydana gelecek izzet ve kuvvetine veyahut güzel ve müstesna bir kadindan nail olacagi mülke işarettir.Bir kimse rüyada evinde kirmizi yakuttan bir yüzük bulunduğunu görse,güzel ve kalbi kati bir kadinin onu sevdiğine işarettir.

Rüyada elinde yakuta benzer bir tas oldugunu ve o taşın yakut olmadiğini gören kimse serefli olmadigi halde sereflilik iddiasinda bulunmasina işarettir.

Zenginlik ve mutluluk simgesidir.

Rüyada yakut görmek; evlenmeye, zengin olmaya, yakutu gören hamile kadın ise; erkek çocuk sahibi olacağına, parmağında yakut yüzük görmek; dikkat olmak gerektiğine işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart