Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 10 2021

Rüyada Misk Görmek

Bakınız; Güzel Koku.

Danyal aleyhisselama göre; yaninda misk oldugunu gören, edip, kahraman ve ilim öğrenmeye çalışan ve halk arasinda adi iyi anilan bir kişi olur. Misk döküldüğü halde kokusu duyulmadığını gören, kiymetini ve şükrünü bilmeyen birine iyilik der. Miski sarimsak ile degistirdiğini gören, dünyayı ahirete tercih eder. Bir göbegi yarıp içinden misk çikardiğini gören, zengin ve namuslu bir kadinla evlenir. Göbekten çikan misk bozuk ve fena kokulu ise fahise ve fakir bir kadinla evlenir. Misk yediğini gören, ailesi için para biriktirir. Bir rivayete göre haram yer.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen misk, gizlice sadakaya ve çocuğu sırtına almaya işarettir. Bazen ölüde görülen misk, onun Cennette olduguna işarettir. Bazen misk, tüccarlar için karli ve faydali bir ticarete işarettir. Bazen de üzerine kar ilave edilen büyük emlaka veya kendisinden meyve toplanan bostan veyahut kendilerinden ilim öğrenilen alimlere işarettir.

Rüyada amber ve öd ağacı gibi miski ates üzerine koyan kimse, dininde bidat olan bir şey yapar. Veya fesatlik ugrunda mal ve şöhretini kaybeder. Haksizlik yapar yahut sultana kendi malıyla hizmet eder. Misk, sürülen şey veya cariye yahut çocuktur. Bazi tabirciler misk, kadindir, dediler. Hırsız ve eşkıya sınıfından bir kimse rüyada üzerinde misk bulunduğunu görse, o kimse yakalanir. Çünkü güzel koku üzerinde bulunan kimseyi uyutur ve gizli şeyleri açığa çıkarır.

Misk mala işarettir. Çünkü altindan daha pahalıdır. Misk, onu koklayan veya ona malik olan kimse için güzel geçime ve hayra işarettir. Misk itham altinda bulundurulan kimsenin beraat etmesine işarettir. Güzel kokulu seylerden karanfil ve güzel kokulu cevizler gibi siyah olan her sey, iftihar etmeye ve sevince işarettir. Miskin, azalmışı, güzel övgüye ve iyi bir sekilde anilmaya, azalmamışı da şükretmeyen bir kimseye, rüya sahibinin iyilik yapmasina işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart