Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 10 2021

Rüyada Meme Görmek

İnsanın eşine yahut kızına; memede görülen güzellik ve çirkinlik, kişinin hanımı ve kızının güzellik ve çirkinliklerine, Meme geçime, hazineye, şefkat ve merhamete, din ve dünyaya, arkadaş ve yarene, birader ve hemşirelere yahut hizmetçilere, Memede süt bulunduğunu görmek din ve dünya işlerinde güç ve kuvvete; iki memesinden süt aktığını görmek evli olanlar için zenginliğe, bekar olanlar için evlenmeye, ihtiyar adam için fakru zarurete, yaşlı kadın için vefata, kız çocuğu için uzun ömre, bebek için vefata, Meme ucunun kesilmiş olduğunu gören kadının mal ve servetinde noksanlık meydana gelmesine, Erkeğin memesinin kadın memesi gibi olduğunu görmesi malının artmasına, Kadının memesinin sarkması çocuğunun süt ve rızkının bol olmasına, Kadının sütünün kesildiğini görmesi gam ve kedere, Memelerin üzerinde kıllar görmek kadın için üzüntüye, erkek için sevince, Kadının memesindeki kılları temizlemesi gam ve kederden kurtulmaya, Kadının memesinden asıldığını görmesi zina mahsulü evlada, Erkek mesesi kadına, kadın memesi kız evlada, Dolgun ve diri memeler servete, mala, hayırlı evlada ve hoş geçime, pörsümüş memeler üzüntü ve kedere delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Rüyada Göğüs Görmek

Rüyada bir kadın memesi görmek, bir kız evladınızın olacağına, eğer bekarsanız çok yakında dünya evine gireceğinize işarettir.

Rüyada meme görmek, genellikle kız evlatlarla yorumlanır. Memelerde görülen bütün fazla ve noksanlar buna göre kıymetlendirilir. Memelerinin birinde bir değişiklik olduğunu veya büyüdüğünü görmek, kız çocuklarının fazlalaşmasına; memelerinin küçüldüğünü veya tamamen yok olduğunu görmek de kız evlatlarının azlığına delalet eder. Memesinde süt bulunduğunu görmek, din kuvvetine ve sağlamlığa işarettir. İki memesinde de süt olup aktığını gören eğer bekar ise evlenir. Evli ise zengin olur. Bu rüyayı erkek görse fakirleşir. Rüyayı gören küçük bir kız ise çok yasar. Eğer yaşlı bir kadın ise çabuk ölür. Eğer genç kız ise evlenir. Bir kadın memesinin başını kesilmiş görse bu rüya hayırlı değildir.

Bir rivayete göre, meme bir kadın için mal ve paradır. Bu sebeple meme başının kesik olması, malinin bir kısmının elinden gitmesine delalet eder. Bir erkek, memesinin kadın memesi gibi olduğunu görse, mali ve parası artar. Bir kadın, memesinin torba gibi sarktığını görse, çocuğunun rızkı olan sütünün bereketli olacağına işarettir. Bir kadının memesinin sütünün eksildiğini ve kaçtığını görmesi, onun bir sıkıntıya düşeceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen meme, rüya sahibinin zevcesine, kızına işarettir. iki memelerinde süt olduğunu gören erkek, fakir ise zengin ve ihtiyaçsız ve ömrü uzun olur. iki erkek kardeşinin meşakkat, külfet ve idaresini Üzerine alır. Memesinde süt gören erkek evli değilse evlenir ve bir çocuğu olur. Memelerinde süt gören, gelin ise, gebe kalır. Eğer zengin yaşlı bir kız ise fakir olup mali helak olur. Rüyayı gören bekar ve olgun bir kız ise kocaya varmasına işarettir. Henüz evlenme çağına gelmemiş kız çocukları için,] ölmelerine işarettir. Bir kimse rüyada bildiği bir kadinin memesini emdiğini görse, halbuki o kadını da tanımasa, uzun bir hastalığa yakalanmasına işarettir. Ancak o kimsenin hanimi hamile ise bir çocuğunun olacağına işarettir.

Bu rüyayı bir kadın görse, bir kız çocuğu doğurur. Memelerinin güzel ve biçimli bir şekilde bulunduğu halden büyük olduğunu görenin evlat ve eşyaya malik olmasına işarettir. iki memesinin düştüğünü gören kimsenin rüyası, çocuklarının ölmesine işarettir. Bu rüyayı görenin çocuğu yoksa fakirlik ve yoksulluğa girmesine işarettir. Bazen de bu rüya özellikle kadınlar hakkında, üzüntüye ve çocuk emziren hanımlar hakkında da çocuklarına gelecek afet ve belaya işarettir. Rüyada memeler, kızlardır. Bundan dolayı memelerde meydana gelen hallerin tabiri, rüya sahibinin kızına aittir. iki memesi olduğu halde üçüncü bir memenin daha bittiğini gören kimsenin bir kızı daha olur. Memesinin birinin noksan olduğunu gören kimsenin kızının biri ölür. Memedeki süt, maldaki fazlalığa ve çocuğa işarettir. Bir kimse memelerinde süt olduğunu görse o kimsenin yahut onun idarecisinin dünyalığındaki fazlalığa ve genişliğe kavuşmasının yaklaştığına işarettir. Bu rüyanın tabiri kadınlar için de aynıdır. Bir kimse memesinden akan sütü başka bir insanın emdiğini görse, o kimse hapsedilir.

Bu rüya, emen kimse için hayırlı olmadığı gibi her ikisi için de üzüntü ve zillettir. Bazı tabirciler, erkeğin memesinde süt olduğunu görmesi, bekar ise evlenmesine, fakir ise zengin olup sevinmesine, genç ise uzun ömürlü olmasına işarettir, demişlerdir. Erkeğin memelerinin uzun olması Allah’ın rızasının dışında hareket etmesine ve nefsinin isteklerine tabi olmasına işarettir. Bazıları ise, bu rüya, çocukların ölmesine, çocuk yoksa fakirlik ve mahzun olmaya işarettir, demişlerdir. Kadinin memelerinin uzunluğu ise son derece üzüntüye işarettir.

Erkeğin memesi, onun gösterişliliğine, rütbesine, sağlık ve hastalığına işarettir. Bazen de erkeğin memeleri, kendilerinde olan güzellik ile menfaat ve faydaları olmayan, kardeş, arkadaş, evlat ve hanıma işarettir. Kadinin memesi ise bunun aksinedir. Memesinin kadın memesi gibi olup süt damlattığını gören kimse, ailesi görüp gözetlemeye ve kadın hakkında lazım olan şeyleri yerine getirmesine işarettir. Bazen de bu rüya, üzerine borç almasına yahut insanlardan utanacağı bir hastalığına işarettir.

Yetişmiş kızın turunç memesi, kocaya, kısır kadın üzerinde görülen bu meme çocuğunun olmasına işarettir. Bazen de kızda görülen turunç meme, çeyiz, elbise ve maldan kızın bezeneceği şeylere işarettir. Küçük kız ve erkek için bu memelerin olduğunu görmek, hastalığa işarettir. Bazı tabirciler, iki meme, ana ve baba ile tabir edilir, demişlerdir.

Rüyada memesinde süt olduğunu görmek; kuvvetli olmaya, kız çocuk sahibi olmaya, memelerinden süt aktığını görmek; zengin olmaya, evlenmeye, yaşlı bir erkeğin bu rüyayı görmesi; fakir düşeceğine, yaşlı bir kadının bu rüyayı görmesi; öleceğine, memesinin başını kesilmiş görmek; kız çocuğunun öleceğine ya da malının yarısını kaybedeceğine, erkeğin memelerinde süt bulunduğunu görmesi; zengin ve uzun ömürlü olacağına işarettir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart