Kolay Sohbete Giriş!

KOLAY SOHBET

Hızlı ve Kolay sohbetin

En iyi adresi..

admin Haziran 13 2021

Rüyada Alın ve Yüz Görmek

Bir kimsenin rüyasında alnını ve yüzünü parlak görmesi; zekâsının işlek ve dini görevlerini yerine getirme isteğinin artacağına işaret eder.

Rüyada alında güzellik görülmesi din yönünden kuvvetli olduğuna, aksi de zıddı ile yorumlanır. Bazı tabircilere göre, alın ve yüz secde ile tabir edilir.

İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Alın yüz kadar şereflidir. Çünkü secde yeridir ve secdede ilk defa alın yere konulur. Rüyada alın görülmesi bazen de evlada işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında alnında secde izi görmesi; o kimsenin din yolunda olduğuna, toplum içindeki şöhretine ve değerine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında alnında yara ve çıban görmesi iyiye delalet etmez.

Kirmânî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında alnının genişliğini görmesi, rızkının bol ve talihinin açık olduğuna işaretle tabir olunur. Kişinin rüyasında alnının rengini soluk görmesi; rüya sahibinin borca gireceğine yorumlanır. Solukluk geçtiğinde borcunu öder.

Rüyada yüzünde renkli bir çizgi olduğunu görmek gören kimsenin hayır ve menfaat göreceği bir evlada sahip olacağına delalet eder.

Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında alnının enden ve boydan büyüdüğünü görmesi, o kimsenin işinde yüksek bir mertebeye ulaşacağına; alnının küçülüp daraldığını görmesi, yukarıda yapılan yorumun aksi ile tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında alnından bir nurun parlayarak etrafa dağıldığını görmesi, ilmi ile toplumu aydınlatacağına işarettir. Alnından bir karanlığın çıkıp etrafa dağıldığını gören kimse ise toplumu kötü yola sevk edeceğine işaret eder.

Ayrıca bkz: Rüyada Yüz Görmek, Rüyada El Görmek

Alın ve Yüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'yu Aç, Keyfini Çıkart